פטריה פנטסטית

תיק עיתונות לתקשורת

עליית הסרט לרשת – 26 במרץ 2020

diver

יחסי ציבור:

הדס שפירא | 050-8862743 | hadashapirapr@gmail.com

שקד שובל  | 054-2092005 | shakedshoval2@gmail.com

תיק עיתונות

 

 

פטריה פנטסטית


הקסם שמתחתינו…

 

 

הסרט התיעודי "פטריה פנטסטית"

היה אמור לעלות במקביל בבתי קולנוע בעשרות מדינות בעולם ב-26 במרץ 2020 

  לאור  התפשטות והגבלות הקורונה, מופץ הסרט לצפייה ברשת

 

 

 יוצרי הסרט מזמינים את הצופים להשתתף במפגשי און ליין, שאלות ותשובות, שיחות ודיונים איתם ועם מומחים נוספים 

תצטרפו אלינו? בואו להפיץ את הבשורה !

fantasticfungi.com/connect

 

 

יחסי ציבור

הדס שפירא | 050-8862743 | Hadashapirapr@Gmail.Com

שקד שובל  | 054-2092005 |  shakedshoval2@icloud.com

 

במאי: לואי שוורצברג

תיעודי | ארה"ב | 2019 | 97 דק' | אנגלית | תרגום לעברית

 

סינופסיס

 

פטריה פנטסטית … הקסם שמתחתינו

FANTASTIC FUNGI…The Magic beneath us

 

דמיינו יצור חי שמזין אתכם, מרפא אתכם, מגלה לכם את סודות היקום ויכול להציל את כדור הארץ. "פטריה פנטסטית " סרטו של לואי שוורצברג, הוא סרט מסע מהפכני בהילוך מהיר, על אודות עולם רפואי ומסתורי של פטריות, ועל כוחן לרפא, לחזק ולתרום להתחדשות של החיים על כדור הארץ.

 

את קסמי הפטריות מציג המיקולוג (חוקר פטריות) הידוע פול סטמטס, המתאר את מגוון האיכויות של הפטריות בתחומי המזון, הרפואה, הרחבת התודעה, שיקום ביולוגי, יצירת תאי עצב וטיפול בחרדת טרום מוות. וזה רק קצה הקרחון.

 

"פטריה פנטסטית", הוא סרט מרחיב תודעה, סיפור שהחל לפני 3.5 ביליון שנים, הלוקח אותנו למסע אל הקסם המצוי באדמה מתחת לרגלינו, דרכו אנחנו מתוודעים ליופי, לאינטליגנציה ולפתרונות שמציעה לנו ממלכת הפטריות. הפטרייה מייצרת את האדמה, שמכלכלת את החיים בעזרת רשת פטרייתית שמחברת בין מערכות שורשים שונות, מצמחים ועד עצים,  בכל הפלנטה.

 

דרך העיניים של מיקולוגים, נגלה שלפטריות יש הרבה יותר להציע לנו משחשבנו, החל ממזון ורפואה ועד הרחבת התודעה, שיקום ביולוגי, יצירת תאי עצב וטיפול בחרדת טרום מוות. וזה רק קצה הקרחון.

 

"אחד הסרטים המהממים ומפוצצי-מוח של השנה, מטהר את הנשמה ומספק רגעי בידור מנצחים"

Matt Fagerholm, RogerEbert.com

 

"תוך שילוב מקסים בין עובדות מדעיות, השערות ותחזיות, הסרט  רוצה לשחרר את המוח של הצופים"

Catsoulis, The New York Times

 

"אל תחמיצו את "פטריה פנטסטית", אחד מהסרטים היפיפיים, העוצמתיים ומעוררי המחשבה של השנה או אולי אפילו של העשור"

"Do not miss Fantastic Fungi, one of the most -Pamela Powel, Reel Honest Reviews

 

 

הצפייה תתאפשר החל מה-26 במרץ 2020 , אבל כבר עכשיו אפשר לרכוש מראש

ניתן להוריד את הסרט עם כתוביות בעברית בלינק הבא: https://vimeo.com/ondemand/fantasticfungihebrew

 

יש שתי אפשרויות של צפייה בבית:

השכרה  לצפייה בעלות של 4.99 דולר

קניה של הסרט בעלות של 14.99 דולר

 

לאחר הסרט יתקיימו שלושה אירועים אונליין של שאלות ותשובות עם יוצרי הסרט ומשתתפים נוספים. עדיף להירשם מראש בלינק הבא: https://fantasticfungi.com/connect/#register

 

אלה התאריכים:

 

שאלות ותשובות אירוע מס. 1

13:00 PST / 20:00 זמן לונדון/  21:00 זמן צרפת /  22:00 זמן ישראל

 

ארה"ב, החוף המזרחי:

שאלות ותשובות אירוע מס.2:

18:00 PST/ 21:00 EST/ 20:00 CST

 

ארה"ב החוף המערבי:

שאלות ותשובות אירוע מס. 3

21:00 PST/ 22:00 MST

 

דבר הבמאי :

דווקא עכשיו, כשאנחנו מחויבים ל"בידוד חברתי", זה הזמן להתחבר באופן העמוק ביותר. ככל שאנחנו מגיעים להבנה של המידה הרבה בה אנחנו תלויים זה בזה, כמה מהר יכול משהו כל כך קטן לעבור האחד מהשני ולנדוד בין כולנו, כך אנחנו יכולים להעריך את העוצמה הקיימת בעצם החיבור בינינו.

ניתן להבחין בזה כשמתבוננים במספר העצום של המקרים בהם וירוס קטן מצליח להשפיע על כל כך הרבה היבטים של חיינו  בצורה כל כך משמעותית – נסיעות, עסקים, בריאות ומפגשים ציבוריים.

הסרט "פטריה פנטסטית" , עוסק בחיבורים ובאתגרים המשותפים לכולנו כבני אותו המין. אנחנו יודעים שההגנה הכי טובה שיש לנו מפני אותם וירוסים, היא תחושת הבריאות העצמית, ההרגשה הטובה, המערכת החיסונית ויכולתנו להתקיים במקום בריא וטוב הן כיחידים והן כחברה.

המסר של הסרט לא היה יכול להגיע בזמן יותר מתאים, החל מהצורך להתחבר אחד לשני וההבנה של האינטליגנציה הקיימת בטבע, ועד לשיתוף פעולה עם עולם הפטריות והטבע על מנת לשנות מודעות.

האם ועד כמה אנחנו מוכנים להתמודד עם הנושאים הדחופים שעל הפרק בעולמנו?

בימים אלה אנו ניצבים בפני אתגרים רציניים מאוד, אולם בדומה לרשת הענפה של קורי הפטרייה, התפטיר, (מיצלניום), המשמש כרשת התקשורת של עולם הפטריות, רשת תת קרקעית המחברת בין הפטריות על פני שטחים עצומים ומשתנה בהתאם לצורך, כך גם אנחנו יכולים להתאים את עצמנו לנסיבות המשתנות.

כתגובה למגיפה העולמית של וירוס הקורונה, אנחנו מצפים שכל קהילה וקהילה תיקח על עצמה את האחריות ותמצא את הדרכים המתאימות לה ביותר כדי להתמודד עם האתגר הבריאותי שמציבה המגיפה. כיום אנחנו מבינים שאנחנו יכולים ללמוד מרשת הפטריות, כיצד להגיב ולפעול על מנת למצוא ולפתח פתרונות יצירתיים להתמודדות עם האתגרים החדשים הללו.

נכון שהכי מומלץ לצפות בסרט המרהיב  על המסך הגדול ובחברת אנשים אחרים. הדרך בה דימויים עוצרי-נשימה קמים לתחייה לנגד עינינו, כמו גם ההרגשה המיוחדת שעולה כשצופים בסרט יחד עם חברים ובני אדם אחרים, אינה דומה לצפייה פרטית בסרט. אולם, בימים אלה של מגיפה עולמית, חשוב יותר להישמר ולשמור אחד על השני והתקבצות להקרנה בבית קולנוע איננה הפתרון.

אנחנו יכולים לשנות את הדרך בה מתנהלים החיים על פני כדור הארץ. זה הזמן להתבונן בעולם הטבע וללמוד, ללמוד מהאינטליגנציה של הטבע ולהתחבר יחד, כקהילה כלל עולמית שמחפשת קשר אנושי, תקווה ופתרונות.

אנחנו מציעים לכל אחד ואחת, בכל מקום בו הוא או היא נמצאים, הזדמנות לצפות בסרט ולהצטרף לדיון שיתקיים לאחר ההקרנה, דיון בו תוכלו לשאול שאלות ולקבל תשובות מיוצרי הסרט ומאנשים נוספים.

 

יוצרי הסרט

הבמאי: לואי שוורצברג –  Louie Schwartzberg

קולנוען זוכה פרסים, במאי ומפיק, שהקריירה המצליחה שלו מתפרשת על יותר מארבעה עשורים, במהלכם יצר סרטים מרהיבים באמצעות צילום וטכניקות מתקדמות. שוורצברג הוא אמן ויזואלי פורץ גבולות, שסיפוריו חוגגים את החיים וחושפים את מסתרי הטבע וחוכמתו, כמו גם את בני האדם ואתרים שונים ברחבי העולם. לואי הוא יוצר הקולנוע היחיד  בעולם שהתקבל כחבר באיגוד לקידום המדע האמריקני (AAAS).

בין יצירותיו ניתן למנות את סרט התלת-ממד (IMAX) שיצר עם 'נשיונל ג'יאוגרפיק' – "מסתורי העולם הבלתי נראה" (Mysteries of the Unseen World), עם קריינות של השחקן פורסט וויטאקר, הסרט הדוקומנטרי "כנפי החיים" (Wings of Life), שיצר עבור ערוץ הטבע של דיסני (Disneynature), אותו ליוותה קריינות של השחקנית מריל סטריפ, ו"הלב והנשמה של אמריקה" (America’s Heart and Soul), שיצר עבור דיסני.

הסדרה שיצר עבור נטפליקס "אמנות זזה" (Moving Art), שעלתה בסתיו 2019, מרחיבה את נקודת המבט שלנו על העולם. כל אחד מפרקי הסדרה לוקח את הצופים למסע בזמן ובקנה מידה של עולם הטבע. לואי ביים גם את "Soarin’ Around the World", סרט המדמה רכיבה, ומוקרן באחת מהפעילויות הפופולריות ביותר בפארקי דיסני ברחבי העולם. סדרת סרטים קצרים שיצר "Gratitude Revealed", שבחנה את ההיבטים של הכרת תודה, הושקה בערוץ של אופרה (Oprah.com),  הרצאות 'טד' שלו הפכו כבר מזמן לוויראליות עם למעלה מ-54 מיליון צפיות.

סרטו החדש "פטריות הקסם" (Fantastic Fungi), חוקר את עולם הפטריות והמיצליום (רשת הסיבים), ומאיר את הדרך בה האורגניזם המרתק הזה, מצליח לספק פתרונות לכמה מהבעיות הבוערות ביותר של עולמנו – מחיסול מחלות והצלת הדבורים, ועד לטיהור האטמוספירה.

לדבריו, את ההנאה הרבה ביותר הוא שואב מכך שהוא מצליח ליצור עבודות שביכולתן להשפיע לטובה על עתיד כדור הארץ: "אני מקווה שסרטיי יעניקו השראה ויפתחו את הלבבות של בני האדם. יופי הוא הכלי של הטבע להישרדות – אנחנו מגנים על מה שאנחנו אוהבים. זה השינוי התודעתי שאנו זקוקים לו כדי לשמר ולחגוג את החיים."

 

המדען: פול סטמטס  – Paul Stamets

מרצה, סופר, מיקולוג, חוקר רפואי ויזם . פורץ ומוביל-דרך אינטלקטואלית ועסקית בתחום הפטריות: מקומות הגידול, ההיבטים הרפואיים והייצור.

סטמטס מפורסם בזכות המצאות מדהימות ופורצות דרך בתחום המיקולוגיה, הקשורות לתהליכי הבראת כדור הארץ. המצאותיו עוסקות ביחסי הגומלין הקרובים שיש לבני האדם עם פטריות, והן מהוות בסיס לצירופים חדשניים במיקרוביום, שיכולים להוביל ליותר קיימות ולחיזוק המערכת החיסונית.

הוא רואה בצמיחה הקדומה, שקיימת ביערות של אזור הפסיפיק הצפון-מערבי, כמקור בלתי נדלה בכל מה שקשור לגנום הפטרייתי. כחוקר וטייל מושבע, התשוקה שלו לשמר ולהגן על כמה שיותר זנים עתיקים של פטריות, הגדלות באדמה הנקייה של יערות אלה. מומחים בתחום מחשיבים את המחקר שלו, כאחד שיכול ליצור שינוי בפרדיגמה ולהוביל לשיפור במערכת האקולוגית בעולם כולו.

כתב שישה ספרים, גילה ונתן שם לכמה וכמה סוגי פטריות מזן פסילוסיבין, והוא המייסד והבעלים של Fungi Perfecti, LLC (www.hostdefense.com).

סטמטס זכה בפרסים רבים, בהםInvention Ambassador  של האגודה האמריקנית לקידום המדע (AAAS), פרס המיקולוגיס הלאומי (2014), שמעניקה האגודה הצפון-אמריקנית למיקולוגיה ופרס גורדון וטינה וואסון (2015) של האגודה האמריקנית למיקולוגיה (MSA).

הפופולריות של עבודתו ואישיותו משפיעים גם על התרבות הפופולרית. בסדרת 'סטארטרק-דיסקברי' של CBS משנת 2017, לדוגמה, קראו לדמותו של קצין המדע לוטננט פול סטמרס על שמו.

dividerdivider

הסרט

הצפייה תתאפשר החל מה-26 במרץ 2020 , אבל כבר עכשיו אפשר לרכוש מראש

יש שתי אפשרויות של צפייה בבית:

השכרה  לצפייה בעלות של 4.99 דולר

קניה של הסרט בעלות של 14.99 דולר

פוסטר

טריילר

בעת שימוש יש לתת קרדיט: מתוך הסרט "פטריה פנטסטית" /  במאי: לואי שוורצברג

קליפים

בעת שימוש יש לתת קרדיט: מתוך הסרט "פטריה פנטסטית" /  במאי: לואי שוורצברג